Gruzja i my forum

Zbiór aktualnych, rzeczowych i praktycznych informacji o Gruzji. Forum założone przez Polaków mieszkających i pracujących w Gruzji na stałe.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszamy do nasz profil na facebooku: Wakacje w Batumi

#1 2022-02-02 01:25:34

Grzegorz Batumi
Animator Czasu Wolnego

2. Płacząca Góra i plantacja herbaty. (herbaciane pola Batumi + bonus)

Mtirala-wodopad.jpeg

Słyszeliście o herbacianych polach Batumi?
A chcielibyście je odwiedzić?
Zapraszamy na pasjonującą podróż w okolice, gdzie czas się niemal zatrzymał.
W czasie wycieczki dowiecie się skąd i kiedy krzewy herbaty po raz pierwszy pojawiły się w Adżarii.
Odwiedzimy manufakturę produkującą herbatę od roku 1930 w sposób praktycznie niezmieniony. Na własne oczy przekonacie się jak obecnie wyglądają „herbaciane pola Batumi”
Dalej droga poprowadzi nas do Mtirali. Czym jest Mtirala? Jest to rezerwat górski o powierzchni sześciu tysięcy hektarów.
To prawdopodobnie najbardziej wilgotne miejsce w całej Gruzji. Udamy się na 6 kilometrowy trekking wśród otaczającej nas bujnej roślinności przypominającej dżunglę. Odwiedzimy urokliwy wodospad i nie mniej warte uwagi jezioro. Można pływać zarówno w wodospadzie, jak i w jeziorze, latem nie zapomnijcie zabrać ze sobą strojów kąpielowych i ręczników. Trasa do wodospadu jest dość stroma i kamienista - do przejścia potrzebne są odpowiednie wygodne buty. Dodatkowo trzeba być przygotowanym na to, że szlak jest śliski z uwagi na wilgoć i opady deszczu. O ile ktoś nie czuje się na siłach podjąć tego wyzwania, może zrezygnować z części trasy i poczekać na resztę grupy przy kawie/piwie/lampce wina.
W trakcie wycieczki odwiedzimy nowoczesną destylarnię czaczy, będzie oczywiście degustacja i możliwość zakupu "na zapas"
Przed powrotem do Batumi zatrzymamy się jeszcze na przepyszny obiad i w znakomitych nastrojach zmęczeni, ale szczęśliwi wrócimy na nocleg.


Dla kogo: Miłośnicy kultury, osoby chętne poznawać życie zwykłych ludzi w Gruzji. Dla osób lubiących czasem pospacerować wśród dzikiej przyrody, bez gwaru i zamieszania wokół, dla osób kochających góry i lubiących czasem się zmęczyć. Dla miłośników dobrego jedzenia i dobrego alkoholu.

Poziom trudności: średni, część trasy po Parku Narodowym Mtirala prowadzi po górskich ścieżkach. Trzeba iść pod górkę i z górki. Nie ma po drodze szczególnie ciężkich podejść itp.

Poziom trudności: średni, jest trochę chodzenia po górskich ścieżkach, lub łatwy jeśli uczestnik postanowi ominąć tę część trasy czekając na resztę grupy.

Minimalna ilość osób: 6

Cena: 170 lari osoba (płatne z góry, najpóźniej w chwili rozpoczęcia wycieczki)

Cena zawiera: miejsce w busie, opiekę polskojęzycznego przewodnika, wejściówki do wszystkich płatnych miejsc odwiedzanych po drodze, degustację czaczy, degustację herbaty, niegazowaną wodę do picia w czasie wycieczki.

Cena nie zawiera: obiadu, wydatków własnych (przekąski, zakup wina w winnicy itp.)


444.jpeg
Mtirala2.jpg
Mtirala.jpg
2-Mtirala.jpeg
destylarnia.jpeg


#wakacjewBatumi, #wakacjewGruzji, #wakacjenadmorzem, #taniewakacje, #apartamentwBatumi, #inwestycjewGruzji, #apartamentwGruzji, #jakkupicapartament, #Gruzja, #Batumi, #Tbilisi, #Kutais, #Wizzair, #GeorgianBus, #apartament, #hotel, #wakacje, #noclegi, #nadmorzem, #Prawdziwagruzja, #tranport, #wycieczki, #wycieczkipobatumi, #zwiedzaniebatumi, #bazarbatumi, #upolaków, #taninocleg, #dladzieci


Mieszkam na stałe w Gruzji, w Batumi. Potrzebujesz pomocy:
Pisz maila: grzegorz@gruzjaimy.pl, lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (komunikatory WhatsApp, Telegram, Signal i Viber)
Zapraszam także na facebooka, profil Wakacje w Batumi

Offline

#2 2023-04-09 16:18:23

Grzegorz Batumi
Animator Czasu Wolnego

Odp: 2. Płacząca Góra i plantacja herbaty. (herbaciane pola Batumi + bonus)

3-logo.jpeg


Mieszkam na stałe w Gruzji, w Batumi. Potrzebujesz pomocy:
Pisz maila: grzegorz@gruzjaimy.pl, lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (komunikatory WhatsApp, Telegram, Signal i Viber)
Zapraszam także na facebooka, profil Wakacje w Batumi

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB