Gruzja i my forum

Zbiór aktualnych, rzeczowych i praktycznych informacji o Gruzji. Forum założone przez Polaków mieszkających i pracujących w Gruzji na stałe.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszamy do nasz profil na facebooku: Wakacje w Batumi

#1 2022-02-02 01:35:37

Grzegorz Batumi
Animator Czasu Wolnego

4. Park Dendrologiczny, Park Miniatur, Rybny Bazar, promenada Batumi

Starek.jpeg

Wyruszamy z Batumi i jedziemy do najdziwniejszego parku w Gruzji.
Ogród Dendrologiczny to stosunkowo nowa atrakcja Adżarii. Najbogatszy gruziński oligarcha, pan Ivanishvili miał fantazję i pieniądze.
Na około 60 hektarach stworzono tu od zera park, w którym rosną ogromne drzewa. Nawet najmłodsze z nich mają po ponad 100 lat. Jak to możliwe? Na zlecenie oligarchy wyszukano po całej Gruzji ciekawe (i ogromne) okazy drzew. Odkupiono je od miejscowej ludności, wykopano i przewieziono do nadmorskiego Shekvetili zakładając Park Dendrologiczny. Kolekcja ta obejmuje około 200 gigantycznych drzew 39 różnych gatunków. Wszystkie one są endemiczne dla Gruzji.
Pozostały teren parku obsadzono tysiącami egzotycznych dla Gruzji roślin, sprowadzonych z 5 różnych kontynentów. Cały park jest naprawdę piękny, niesamowicie zadbany i przemyślany pod każdym względem. Zbudowano w nim nawet mini zoo, z którego niezmiernie zadowoleni są najmłodsi uczestnicy wycieczek po parku. Można tu obejrzeć kilkadziesiąt rodzajów ptaków wodnych, papug a nawet lemury. Park ma ogromne walory estetyczne, edukacyjne i naukowe.
W dalszej części wycieczki odwiedzimy park „Gruzja w miniaturach”
Park Miniatur jest jedną z najnowszych atrakcji w Gruzji i zawiera około 50 miniaturowych zabytków architektury z całej Gruzji. Bardzo atrakcyjne miejsce. Nam za każdym razem udaje się znaleźć w nim nowe ciekawe detale. Park jest miejscem biletowanym. Otwiera się o godzinie 11:00. Nie pracuje w dni świąteczne.
Po obejrzeniu parków, wracamy do Batumi na obiad. Tym razem zjemy go na Rybnym Rynku.
Wybierzemy sobie świeżą rybkę lub owoce morza ze straganu, kupimy je. Pobliska knajpka za niewielką kwotę błyskawicznie i smacznie ją dla nas przygotuje wg naszego życzenia.
Zjemy na samym brzegu morza, podziwiając Batumski port.

Po obiedzie spacerowym tempem pozwiedzamy jeszcze portową część promenady. Odwiedzimy wieżę Alfabetu, ruchomy pomnik Ali i Nino, chętni wjadą na górę kolejką linową, skorzystają z ogromnego Diabelskiego Młyna lub wybiorą się na wycieczkę po Morzu Czarnym. Do wyboru jest niezliczona ilość łódek, jachtów, motorówek itp. W czasie rejsu mamy okazję obejrzeć Batumi od strony morza Czarnego.


Minimalna ilość osób 6
Cena ustalana indywidualnie z każdą grupą*
Średnia cena za osobę: około 130 -150 lari*
* ostateczna cena zależy od ilości uczestników, dokładnej trasy zwiedzania, "głębokości" degustacji wina, ewentualnych innych płatnych atrakcji odwiedzanych po drodze. (wjazd kolejką, rejs po morzu itp.)


z-morza.jpeg
port-4-scaled.jpg
port-scaled.jpg
dendro1.jpeg
latarnia.jpeg


#wakacjewBatumi, #wakacjewGruzji, #wakacjenadmorzem, #taniewakacje, #apartamentwBatumi, #inwestycjewGruzji, #apartamentwGruzji, #jakkupicapartament, #Gruzja, #Batumi, #Tbilisi, #Kutais, #Wizzair, #GeorgianBus, #apartament, #hotel, #wakacje, #noclegi, #nadmorzem, #Prawdziwagruzja, #tranport, #wycieczki, #wycieczkipobatumi, #zwiedzaniebatumi, #bazarbatumi, #upolaków, #taninocleg, #dladzieci


Mieszkam na stałe w Gruzji, w Batumi. Potrzebujesz pomocy:
Pisz maila: grzegorz@gruzjaimy.pl, lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (komunikatory WhatsApp, Telegram, Signal i Viber)
Zapraszam także na facebooka, profil Wakacje w Batumi

Offline

#2 2022-02-02 01:39:35

Grzegorz Batumi
Animator Czasu Wolnego

Odp: 4. Park Dendrologiczny, Park Miniatur, Rybny Bazar, promenada Batumi

3-logo.jpeg


Mieszkam na stałe w Gruzji, w Batumi. Potrzebujesz pomocy:
Pisz maila: grzegorz@gruzjaimy.pl, lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (komunikatory WhatsApp, Telegram, Signal i Viber)
Zapraszam także na facebooka, profil Wakacje w Batumi

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB