Gruzja i my forum

Zbiór aktualnych, rzeczowych i praktycznych informacji o Gruzji. Forum założone przez Polaków mieszkających i pracujących w Gruzji na stałe.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszamy do nasz profil na facebooku: Wakacje w Batumi

#1 2022-06-28 00:21:10

Grzegorz Batumi
Animator Czasu Wolnego

7. Na tureckiej granicy (górska rzeka, wodospady, winnica most linowy)

20220627_133855-1-scaled.jpg


Tym razem proponujemy Wam wyprawę pod samą granicę z Turcją.

Odwiedzimy ogromny, zajmujący ponad 8700 hektarów, Park Narodowy Maczakhela. Miejsce gdzie nadal rządzi natura, a ludzie są tylko gośćmi.

Ponad 30% powierzchni Parku jest ścisłym rezerwatem przyrody. Jest to jeden z najbardziej cennych i unikalnych ekosystemów Gruzji. Znajdują się tu starożytne lasy kolchiczne, wpisane w roku 2021 na listę Światowego Dziedzictwa UNSCO. Ekosystem Parku jest jednym z ostatnich pozostałych fragmentów niegdyś rozległego pasa lasów tropikalnych, które rozciągały się przez całą Eurazję. Dziewiczy las datuje się na 10 milionów lat.W czasie wycieczki obejrzymy przepiękne wodospady, kamienny most zbudowany około roku 1200 w czasach, kiedy Gruzją rządziła królowa Tamar. Przespacerujemy się po górach, wśród praktycznie nietkniętej ludzką ręką dzikiej przyrody. W okolicy panuje długa tradycja wyrobu broni, w tym broni palnej. Odwiedzimy dom miejscowego kowala-rusznikarza, który wprowadzi nas w tajniki swojego rzemiosła. Odwiedzimy także muzeum etnograficzne, będzie można zapoznać się z realiami codziennego życia w górach 100 i więcej lat temu.W dalszej części wycieczki odwiedzimy lokalne Marani – dom wina. W tym miejscu wino jest produkowane do dziś bardzo starą i unikalną dla Gruzji metodą - w kvevri, wielkich dzbanach zakopanych po szyjkę w ziemi. W winnicy oczywiście będziemy degustować. Dla chętnych będzie możliwość zakupu wina, znając już jego wysoką jakość, polecamy skorzystać.Po pokrzepieniu się winem zatrzymamy się na obiad, po którym powoli zaczniemy wracać do Batumi.

Wracając nie zapomnimy odwiedzić i przetestować mostu linowego, rozwieszonego nad bardzo rwącą w tym miejscu rzeką. Przejście po nim na drugą stronę to naprawdę niezapomniane przeżycie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracamy na nocleg do Batumi.W czasie wycieczki jest dostępne jeszcze kilka atrakcji dla chętnych: można kąpać się w rzece i/lub w wodospadach.

Jest możliwość jazdy „tyrolką” – której lina nośna jest rozwieszona niezmiernie ciekawie, w poprzek rwącej rzeki.

Jeśli ktoś chciałby się mocniej wyszaleć można skorzystać z opcji jazdy quadem. Sprzęt, przewodnika i trasę sprawdziliśmy osobiście i możemy jedynie polecić. Taka godzinka jazdy na quadzie po górskich szutrach i człowiek zapomina o wszystkich swoich zmartwieniach.


Poziom trudności: łatwy. Program nie wymaga dużo chodzenia, prawie cała trasa jest "cywilizowana" Około 600m drogi prowadzi pod górkę po równej nawierzchni.

Dla kogo: dzieci, osoby starsze, miłośnicy wina i pięknych widoków. Każdy kto nie lubi się męczyć a lubi pozwiedzać będzie zadowolony.

Minimalna ilość osób: 6

Cena: 170 lari/osoba (płatne z góry najpóźniej w chwili rozpoczęcia wycieczki)

Cena zawiera: miejsce w busie, opiekę polskojęzycznego przewodnika, wejściówki do wszystkich płatnych miejsc odwiedzanych po drodze, degustację wina, niegazowaną wodę do picia w czasie wycieczki.

Cena nie zawiera: obiadu, wydatków własnych (przekąski, zakup wina w winnicy itp.)
222-1-scaled.jpg
333-1-scaled.jpg
20220627_120021-scaled.jpg
20220627_121756-scaled.jpg
20220627_130921-scaled.jpg
20220627_143809-scaled.jpg

#wakacjewBatumi, #wakacjewGruzji, #wakacjenadmorzem, #taniewakacje, #apartamentwBatumi, #inwestycjewGruzji, #apartamentwGruzji, #jakkupicapartament, #Gruzja, #Batumi, #Tbilisi, #Kutais, #Wizzair, #GeorgianBus, #apartament, #hotel, #wakacje, #noclegi, #nadmorzem, #Prawdziwagruzja, #tranport, #wycieczki, #wycieczkipobatumi, #zwiedzaniebatumi, #bazarbatumi, #upolaków, #taninocleg, #dladzieci


Mieszkam na stałe w Gruzji, w Batumi. Potrzebujesz pomocy:
Pisz maila: grzegorz@gruzjaimy.pl, lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (komunikatory WhatsApp, Telegram, Signal i Viber)
Zapraszam także na facebooka, profil Wakacje w Batumi

Offline

#2 2023-04-09 16:17:17

Grzegorz Batumi
Animator Czasu Wolnego

Odp: 7. Na tureckiej granicy (górska rzeka, wodospady, winnica most linowy)

3-logo.jpeg


Mieszkam na stałe w Gruzji, w Batumi. Potrzebujesz pomocy:
Pisz maila: grzegorz@gruzjaimy.pl, lub zadzwoń +995 557 33 07 61 (komunikatory WhatsApp, Telegram, Signal i Viber)
Zapraszam także na facebooka, profil Wakacje w Batumi

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB