Gruzja i my forum

Zbiór aktualnych, rzeczowych i praktycznych informacji o Gruzji. Forum założone przez Polaków mieszkających i pracujących w Gruzji na stałe.

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Zapraszamy do nasz profil na facebooku: Wakacje w Batumi

#1 2018-01-25 14:10:35

Celina
Moderator

O miasteczku

Sighnaghi jest miasteczkiem położonym na wschodzie Gruzji w regionie Kachetia. Usytuowane jest na wysokości 790 m n. p. m. na wschodnim wzgórzu pasma górskiego Gombori.

Liczba mieszkańców nie przekracza 2 tysięcy.

Gruzińska perełka. Mała Toskania. Jedyne w swoim rodzaju miasteczko w Gruzji.

Posiada specyficzny styl budynków, małe, wąskie uliczki, drewniane, kolorowe balkony. Wolno płynący czas, ludzie, którzy nigdzie się nie śpieszą, winiarnie, cykady w letnie wieczory, różowe zachody słońca i rozgwieżdżone niebo nadają miasteczku wyjątkowości.


Małe, spokojne, doskonałe na relaks po trudach podróży, pozwala się wyciszyć, nabrać dystansu, zapomnieć o problemach.

Zmusza do zwolnienia tempa, do chłonięcia klimatu, pozwala na bycie sobą, daje poczucie wolności, a jednocześnie przywiązuje do siebie, wyzwala i wycisza emocje, wyostrza zmysły i uzależnia.

Do tego miasteczka nie przyjeżdża się na kilka godzin. Trzeba się tu zatrzymać na trochę, żeby poczuć niezwykłość tego miejsca. Jest doskonałym przystankiem w podroży pozwalającym złapać oddech, ukoić zmysły i nabrać sił na dalszą drogę.

W odległości 2, 5 km od Sighnaghi znajduje się monastyr św. Nino ( Bodbe), jedno z najważniejszych miejsc sakralnych w Gruzji. Można tam podziwiać odrestaurowane, piękne freski.
Jest to miejsce, gdzie prawdopodobnie pochowana jest św. Nino, która wprowadziła chrześcijaństwo w Gruzji.

Sighnaghi jest też doskonałym punktem wypadowym, z którego można organizować wycieczki po regionie Kachetii do takich miejsc, jak dolina Alazani, w której znajdują się rodzinne winnice i profesjonalne fabryki wina oraz liczne historyczne obiekty sakralne takie, jak Alaverdi, Nekresi, Gremi, Shuamta i Ikalto oraz wiele innych. Można też wybrać się do zespołu klasztornego w Davit Garedża, do parku Lagodekhia oraz do rezerwatu Vashlovani.

Offline

#2 2018-02-12 16:51:53

Celina
Moderator

Odp: O miasteczku

Sighnaghi jesienią287glty.jpg


Sighnaghi zimąmvs2v5.jpg

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB